Єгипет передав Саудівської Аравії два острови в Червоному морі

КИЇВ. 26 червня. УНН. Президент Єгипту Абдель Фаттах аль-Сісі в суботу, незважаючи на широку громадську критику, ратифікував угоду, яке поступається суверенітет над двома нежилими островами в Червоному морі Саудівської Аравії.Про це повідомляє УНН з посиланням на Reuters.

Угода про двох островах Червоного моря було політично чутливим для президента Абдель Фаттах аль-Сісі. Він розраховує на Саудівську Аравію як на ключового союзника, але в минулому році повідомлення про можливу передачу островів викликало в Єгипті вуличні протести.

Парламент Єгипту минулого тижня підтримав угоду, яка транслює контроль над островами Тиран і Санафір Саудівської Аравії.

«Президент Абдель Фаттах аль-Сісі ратифікував угоду про демаркацію морського кордону між Арабською Республікою Єгипет та Королівством Саудівська Аравія», — йдеться в заяві кабінету міністрів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Д.Трамп і саудівський король підписали угоду про постачання зброї на 110 млрд дол.

Уряд А.Сісі оголосило про укладення морського угоди з Саудівською Аравією, союзником, який надав Єгипту мільйони доларів допомоги, в минулому році. Єгипетські і Саудівське уряду заявили, що острови є саудівськими, але підпадають під захист Єгипту.

Нагадаємо, саудівська Аравія допомагає Абделю Фаттах аль-Сісі з тих пір, як в 2013 році він скинув президента Мохамеда Мурсі, який належав до угруповання «Брати-мусульмани», а правові спори з приводу угоди в Червоному морі стали джерелом напруженості між двома країнами.

Як повідомляв раніше УНН: Парламент Єгипту схвалив передачу двох незаселених єгипетських островів в Червоному морі Саудівської Аравії.

Оригинал статьи: Єгипет передав Саудівської Аравії два острови в Червоному морі