ГПУ повторно звернулася до РФ, щоб повідомити екс-беркутівців про підозру

КИЇВ. 20 вересня. УНН. Генеральна прокуратура України повторно надіслала запити до Російської Федерації, аби російська сторона повідомила про підозру колишнім співробітникам спецпідрозділу «Беркут», яких звинувачують у злочинах проти Майдану, для забезпечення прав підозрюваних. Про це повідомив УНН начальник Департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк.

«…чекаємо відповіді з Російської Федерації. Попередньо, вручення повідомлення про підозру, допиту та роз’яснення права Росія нам взагалі відмовилася виконувати по всіх (екс-беркутівцях – ред.), мотивуючи тим, що вони громадяни РФ.

Ми повторно їм написали, що в них (екс-беркутівців – ред.) до цього часу існує громадянство України, від якого вони не відмовлялися. Вони громадяни України і до них може бути застосована процедура заочна і саме в їхніх інтересах, для забезпечення права підозрюваного, ви (компетентні органи РФ – ред.) маєте ознайомити їх з цими документами. Тобто, ми вживаємо всіх необхідних заходів для забезпечення прав підозрюваних. Але відповіді немає», — сказав він.

Горбатюк уточнив, що після того, як від російської сторони надходили відповіді по перших запитах, їхнє відомство направляло повторні звернення до РФ щодо ознайомлення екс-беркутівців з підозрами. Він додав, що йдеться про близько 18 екс-беркутівців, які переховуються у Росії.

Раніше у ГПУ повідомляли, що Російська Федерація надала громадянство 12 колишнім співробітникам спецпідрозділу “Беркут”, в тому числі екс-командиру так званої “чорної роти” Дмитру Садовнику, яких підозрюють у розстрілі активістів Майдану 20 лютого 2014 року.

Як повідомляв УНН, у березні-квітні 2014 року правоохоронці затримали і заарештували екс-співробітників “Беркута” Сергія Зінченка, Павла Аброськіна і їхнього командира Дмитра Садовника за підозрою в розстрілі активістів Євромайдану на вулиці Інститутській в Києві 20 лютого.

У жовтні 2014 року екс-командир роти “Беркута” Садовник, який знаходився під домашнім арештом, утік. Водночас Зінченко та Аброськін наразі перебувають під вартою.

На сьогодні Святошинський райсуд Києва розглядає кримінальне провадження щодо п’яти екс-беркутівців: Сергія Зінченка, Павла Аброськіна, Олександра Маринченка, Сергія Тамтури та Олега Янишевського, обвинувачених у розстрілі активістів.

Оригинал статьи: ГПУ повторно звернулася до РФ, щоб повідомити екс-беркутівців про підозру