Капітана судна «Норд» випустили із ІТТ під заставу

КИЇВ. 10 квітня. УНН. Капітана затриманого в Азовському морі риболовецького судна “Норд” під російським прапором, яке приписане до одного з портів Криму, Володимира Горбенка відпустили із Херсонського ІТТ під заставу у 35 тис. 240 грн. Про це УНН повідомили у прокуратурі АР Крим.

«Капітан вийшов із ІТТ і повинен відправитися до ГУ СБУ у АР Крим для проведення слідчих дій — допит як у цьому кримінальному провадженні (щодо незаконного перетину кордону під російським прапором — ред.), так і в іншому (щодо захоплення судна при анексії АР Крим — ред.)», — зазначили у прокуратурі.

Як повідомляв УНН, 25 березня у частині українських вод Азовського моря корабель морської охорони Держприкордонслужби затримав риболовецьке судно-порушника “Норд” під прапором РФ.

Капітан судна “Норд” і члени суднокоманди надали для перевірки недійсні суднові (вантажні) та паспортні документи, видані органами на тимчасово окупованій території, діяльність яких є незаконною. Наразі на судно “Норд” накладено арешт. Капітану судом було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з правом внесення 35 тис. 240 грн застави.

Міністерство закордонних справ РФ напередодні вручило тимчасовому повіреному в справах України в Росії ноту протесту у зв’язку із затриманням рибальського судна “Норд”, яке Москва вважає своїм.

Екіпаж «Норду» допитали у СБУ у справі про захоплення судна.

Оригинал статьи: Капітана судна «Норд» випустили із ІТТ під заставу