МЗС: зниклий в Білорусі українець П.Гриб утримується в Краснодарському СІЗО

Павло Гриб

КИЇВ. 7 вересня. УНН. МЗС України звернулося з нотою до МЗС РФ про забезпечення негайного доступу в СІЗО Краснодара, де утримується зниклий в Білорусі українець Павло Гриб, консула України. Про це в ексклюзивному коментарі УНН повідомив представник Департаменту консульської служби МЗС України Василь Кирилич.

«Сьогодні Генеральне консульство України в Ростові-на-Дону одержало повідомлення управління ФСБ РФ у Краснодарському краї про тримання П.Гриба в Краснодарі  в СІЗО», — сказав В.Кирилич.

За його словами, в цьому ж повідомленні йдеться про те, що українця затримано за звинувачення у вчиненні злочину відповідно до статті 205 КК РФ.

«Посольству України в РФ та Генеральному консульстві України в Ростові-на-Дону дано доручення терміново звернутися нотою в МЗС РФ і представництва МЗС РФ в Краснодарському краї з вимогою невідкладно забезпечити доступ для консулів України до затриманого громадянина України, повідомити причини та обставини затримання, умови тримання, забезпечити його право на адвокатський захист, а також необхідними ліками, які він за приписом лікаря щоденно вживає», — заявив В.Кирилич.

Він уточнив, що українське відомство поки не отримало реакції на ноту від російської сторони.

«Але ми очікуємо швидкого рішення про дозвіл консулу відвідати затриманого громадянина України», — сказав він.

Нагадаємо, у Білорусі зник 19-річний хлопець, батько підозрює у викраденні ФСБ.

Як повідомляв УНН, голова Служби безпеки України Василь Грицак повідомив раніше, що зниклий у Білорусі українець Павло Гриб найвірогідніше перебуває у руках Федеральної служби безпеки Російської Федерації.

Оригинал статьи: МЗС: зниклий в Білорусі українець П.Гриб утримується в Краснодарському СІЗО