НАБУ розслідує більше 100 проваджень щодо корупції на держпідприємствах

КИЇВ. 14 серпня. УНН. Детективи Національного антикорупційного бюро розслідують більше 100 проваджень за фактами корупції на державних підприємствах. Про це повідомляє прес-служба НАБУ, передає УНН.

«Серед майже чотирьох сотень проваджень, розслідування яких здійснюють детективи Національного антикорупційного бюро України, понад 100 стосуються корупції на державних підприємствах (далі – ДП). Більшість злочинів пов’язана з розкраданням майна та коштів державних підприємств, закупівлею товарів та послуг за завищеними цінами, постачанням продукції через посередників за цінами, значно меншими від ринкових», — йдеться у повідомленні.

При цьому зазначається, що близько 50 держпідприємств, які перебувають у полі зору НАБУ, за розміром активів входять до топ-100 державних компаній за версією Мінекономіки.

«За попередніми оцінками, сумарні збитки, завдані цим підприємствам внаслідок кримінальних корупційних правопорушень, перевищують 20 млрд грн», — додали у прес-службі.

Станом на 30 червня 2017 року до суду скеровано 32 справи щодо корупції на державних підприємствах, сукупний розмір предмету злочину у яких сягає 2,4 млрд грн.

«Найчастіше детективи виявляють випадки корупції на підприємствах паливно-енергетичного, військово-промислового, аграрно-промислового комплексів і транспортної галузі», — уточнили в НАБУ.

При цьому, більшість корупційних злочинів на підприємствах державної та комунальної власності відбуваються за участю керівного складу.

Як повідомляв УНН, у НАБУ анонсували створення підрозділу з розслідування корупції у сфері оборони.

Оригинал статьи: НАБУ розслідує більше 100 проваджень щодо корупції на держпідприємствах