Південнодонбаський водогін знову знеструмлено через обстріли бойовиків — СЦКК

КИЇВ. 11 червня. УНН. Українська сторона СЦКК повідомляє, що 11-го червня близько 7.00 год. НЗФ ОРДО обстріляли з гранатометів та вивели з ладу насосну станцію першого підйому Південно-Донбаського водоводу, передає УНН з посиланням на прес-центр штабу АТО.

«НЗФ ОРДО знову обстріляли насосну станцію першого підйому Південно-Донбаського водоводу. Сотні тисяч людей знову без води. Постраждалих серед персоналу станції немає. Наслідки обстрілу з’ясовуються, але достовірно відомо, що станція знову не працює. Українська сторона впевнена, що цей обстріл ні що інше, як провокація з метою дискредитації української влади та ЗСУ», — йдеться в повідомленні.

У прес-службі наголосили, що насосна станція першого підйому Південно-Донбаського водоводу подає воду на Донецьку фільтрувальну станцію, яка забезпечує водою майже 600 тисяч людей, а також на Червоноармійську та Великоанадольську фільтрувальні станції, що обслуговують близько 400 тисяч людей на півдні Донецької області. Крім того, завдяки роботі станції, технічну воду отримують великі підприємства регіону, такі як Авдіївський коксохімічний завод та Курахівська ТЕС.

Також в СЦКК нагадали, що 8-го червня в наслідок бойових дій станція припинила роботу. 10-го червня після проведення ремонтно-відновлювальних робіт її знову було запущено.При цьому, під час організації робіт НЗФ ОРДО постійно чинили перепони. Лише завдяки зусиллям української сторони та міжнародних організацій, ці спроби зірвати ремонтні роботи провалилися. 

«Характер пошкоджень насосній станції та обсяг майбутніх ремонтних робіт з’ясовуються. Українська сторона СЦКК звернулася до представників місії ОБСЄ щодо сприяння у вивченні цього питання», — додали в прес-службі.

Нагадаємо, минулої доби НЗФ 73 рази били по позиціях ЗС України.

Оригинал статьи: Південнодонбаський водогін знову знеструмлено через обстріли бойовиків — СЦКК