Рада проголосує за розрив дипвідносин з Росією в рамках «реінтеграції Донбасу» — ЗМІ

КИЇВ. 8 листопада. УНН. Верховна рада України вже на наступному тижні може прийняти рішення про розрив дипломатичних відносин з Росією. Цей пункт буде додатково внесено в закон «про реінтеграцію Донбасу», який парламент має розглянути у другому читанні 16 листопада, передає УНН з посиланням на «Комерсант».

За даними видання, поправку в закон про реінтеграцію Донбасу вніс депутат від правлячого «Блоку Петра Порошенко» (БПП) Іван Винник.

«У законі про реінтеграцію Донбасу, який у другому читанні має розглядати Рада, Росія буде визнана країною-агресором — сподіваюся, голоси під це наберуться. І зберігати після цього дипвідносини — це вже буде злочином з боку українського МЗС. Ці відносини і так вже фактично розірвані. Послів немає, в посольствах працюють дипломати не першого рангу. Нам необхідно зафіксувати цей розрив на законодавчому рівні», — пояснив свої мотиви сам автор поправки І.Вінник.

Повідомляють, що поправка, яку вніс депутат Винник може стати неприємною новиною для Курта Волкера напередодні його переговорів з помічником російського президента Владиславом Сурковим, які повинні пройти 13 листопада в Белграді. На той час про наміри Ради внести поправку Винника в закон про реінтеграцію вже буде офіційно оголошено, а 8 листопада її повинен розглянути профільний комітет Ради з питань національної безпеки і оборони, через який проходить закон.

Більшість співрозмовників видання в Раді переконані: поправка Винника в результаті буде схвалена.

«Не уявляю собі іншого варіанту. Парламентарі не можуть не підтримати розрив відносин з країною, визнаної агресором. Сьогодні це своєрідний тест на виживання в українській політиці,» — розповів виданню депутат від «Народного фронту».

Нагадаємо, до парламентського комітету з нацбезпеки надійшло понад 2 тисячі поправок до законопроекту про реінтеграцію Донбасу.

Оригинал статьи: Рада проголосує за розрив дипвідносин з Росією в рамках «реінтеграції Донбасу» — ЗМІ