Вибухи на складах у Калинівці знищили боєприпасів на 800 млн дол. — депутат

КИЇВ. 27 вересня. УНН. Вибухи на військових складах у Калинівці знищили боєприпасів орієнтовно на 800 млн доларів. Про це в ексклюзивному коментарі УНН повідомив секретар Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони Іван Вінник.

«Сьогодні в Калинівці згоріло боєприпасів на орієнтовно 800 млн доларів. Тобто говорити, що нічого не трапилось і говорити, що танкові снаряди там не були потрібні, їх все одно довелось би утилізувати… якщо така позиція є, то треба було їх просто продати і отримати в бюджет 800 млн доларів у гривневому еквіваленті. А робити перемогу з того, що ми змогли ефективно забезпечити евакуацію населення і цим хизуватися з боку збройних сил України, це було би абсолютно нікчемно», — сказав народний депутат.

Він при тому додав, що це «орієнтовна вартість».

«Є показники вартості тонни боєприпасів на світовому ринку. Я рахую, враховуючи ту кількість, яка згоріла», — сказав Вінник.

Парламентар зазначив, що Міністерство оборони подало інформацію про те, що начебто 70% боєприпасів лишилися неушкодженими.

«…30% боєприпасів було знищено… Враховуючи, що розмір арсеналу був 60 тис. тонн, то звідси й вартість (800 млн дол.)», — пояснив Вінник.

Як повідомляв УНН, через пожежу на складах на Вінничині евакуйовано понад 30 тис. людей.

Напередодні, 26 вересня, близько 22:00 на військових складах населеного пункту Калинівка, що на Вінниччині, сталася пожежа. 

У ЗСУ повідомили, що пожежа охопила 10% площі військового арсеналу на Вінничині.

Пожежу на військових складах у Калинівці кваліфікували як диверсію.

Слідство відпрацьовує чотири версії причин пожежі на арсеналі в Калинівці.

Оригинал статьи: Вибухи на складах у Калинівці знищили боєприпасів на 800 млн дол. — депутат